Rok urodzenia: 1987
Miasto: Praha (Powiat: Praha)
Poziom: Muszkieter
Użytkownikiem Trollowych gier: 4293 dni
Ostatnio wlogowany: wczoraj
Dalsze informacje: Bez kovových mincí není hra úplná :)
Můj osobní top (edit 2023)
1) Ve svitu půlměsíce
2) Pax pamir
3) Brass: Birmingham
4) Star Wars : The deckbuiding game
5) Duna Impérium
6) Ankh bohové egypta
Oceny gracza: Tematyka tej gry jest tak specyficzna, że albo od razu się zachwycisz, albo całkowicie zniechęcisz. Ja uwielbiam czarny humor i uważam za mały cud, że ktoś stworzył coś takiego :-D Gra to klasyczne Euro, ale bez mózgożerności, co pozwala w pełni cieszyć się lekko zakręconym tematem. I faktycznie dobrze się bawić :) Niestety gra cierpi trochę z powodu stałego dwunastorundowego scenariusza (budowanie i odradzanie potworów) - co może sprawić, że rozgrywka będzie dość nużąca. Pod tym względem chyba najlepiej grać tylko we dwoje, co jest bardziej wartkie. Ale znowu - więcej osób to też więcej zabawy :) I tak w kółko, ważne jest to, jak bardzo można się cieszyć tematem, wtedy długość nie jest przeszkodą.
Oceny gracza: Piękna gra, pięknie wpleciona w tematykę i wszystko pięknie do siebie pasuje. Ale to niezła łamigłówka, mieć w głowie wszystkie opcje i umieć nimi operować w odpowiednim momencie to prawdziwa umiejętność :)
Oceny gracza: Porównania z Rootem są jak najbardziej na miejscu. Jest to kontrola obszaru, jest asymetryczna... ale na tym się kończy. Powiedziałbym, że w gruncie rzeczy jest prostsza i bardziej przystępna. W przeciwieństwie do Root, nie zmienia on tak bardzo rozgrywki dla każdej frakcji. Akcje, które można wykonać, są podobne, jeśli nie takie same, a tylko niektóre opcje są unikalne. Wejście do gry jest o wiele łatwiejsze. Najbardziej różni się zdobywanie punktów. Jest ono znacząco różne dla każdej frakcji. Gra łączy w sobie deckbuilding i are control, co jest tym bardziej widoczne, że mapa na której się znajdujemy jest bardzo mała. I właśnie dlatego gra sprawia mi ogromną frajdę. Nie daje zbyt wiele miejsca na czepianie się i bezpośrednio zachęca do ciągłej interakcji ze wszystkimi. Dialogi, przekomarzanie się i ciągła akcja. Świetna gra! :)
Oceny gracza: Miły dodatek do już i tak fajnej gry! Prawdopodobnie nigdy nie będzie wystarczająco dużo rozszerzeń dla Destylarni. Ta gra aż się o to prosi :)
Oceny gracza: Idealne połączenie deck buildingu i worker placement! Gra jest doskonale zbalansowana i naprawdę podoba mi się, że nie karze cię, gdy zawodzisz w każdym etapie, jak inne gry, w których nie możesz tego cofnąć. W Dune zawsze jest coś do dopracowania, a ostateczny pokaz jest zawsze tak blisko. I myślę, że to jest najważniejsza rzecz we współczesnych grach euro! Nie ma nic gorszego, gdy od pewnego momentu musisz tylko patrzeć, jak inni sobie radzą i nie możesz nic zrobić z przegraną! Tak zwany efekt wyścigów konnych. Tutaj to nie grozi. Prawdziwie słusznie gra roku!!!
Oceny gracza: Ta gra jest dość szalona. Tak naprawdę wiele zależy od przypadku, a przez to, że jest wyjątkowo złośliwa, siłą rzeczy pojawia się efekt "człowieku, nie bądź zły" - bo kiedy ci się nie uda, to przypadek i nic nie możesz na to poradzić... kiedy ktoś się ciebie czepia, nic nie możesz na to poradzić.... Czy to może być zabawne? Może, w grupie zrównoważonych ludzi, którzy będą się wygłupiać. Ale to wspaniała gra. Czy jest więc dla dzieci? Cóż, nie bez powodu dzieci grają w gry kooperacyjne, ponieważ z wiekiem trzeba budować zrozumienie przegrywania... więc tak naprawdę nie jest to gra dla dzieci. Jako gra towarzyska dla dorosłych wydaje się zbyt infantylna. Dla kogo więc jest ta gra?
Oceny gracza: Doskonały blef! Zasady są proste, ale gra jest tym bardziej zabawna, że można się skupić na intrygach. Same karty akcji są humorystycznie zatytułowane w kontekście tego, co robią z przeciwnikami, a z odpowiednim zespołem dodają złośliwego komizmu całej grze. W połączeniu ze stawką i rolą, która spada na gracza, jeśli zostanie odkryty, jest to doskonała gra, w której nikt tak naprawdę nie wypada z akcji, nawet jeśli zrobi niewłaściwy krok. Nadal może wygrać i, co ważniejsze, aktywnie uczestniczyć w grze. Gra jest tak dobrze zbalansowana i jeśli ktoś lubi blefować, to nie może się nudzić.
Oceny gracza: Staroszkolna gra, w dobrym tego słowa znaczeniu! Wyjaśniasz grę w pięć minut i po kilku pierwszych ruchach wszyscy wiedzą, co robić. To dość sprint, więc gra płynie szybko i jest chwytliwa. W grze jest losowość, ale jest ładnie wkomponowana i można z nią pracować (czytaj - redukować). Dla mnie świetna gra rodzinna!
Oceny gracza: Bardzo przyjemna gra rodzinna. Pięknie wyglądająca i niegłupia zarazem. Ale oczywiście trzeba na nią patrzeć przez odpowiednią soczewkę. To zdecydowanie nie jest gra dla dużych graczy. Prawdopodobnie przy takich oczekiwaniach nie doznacie wspaniałych wrażeń. Ale jest to idealna gra do grania ze swoją lepszą połową lub dziećmi, zwłaszcza jeśli lubisz naturę. Moje doświadczenie jest takie, że kobiety nie lubią długich taktyk i obliczeń w grach - i będziesz cieszyć się tą grą ogromnie, nawet jeśli nie idziesz na punkty, ale po prostu tworząc "piękną łąkę" To takie doświadczenie zen, a to jest to, czego chcemy od gier rodzinnych, prawda? Żadnych wielkich sporów tylko luz i zabawa :)
Oceny gracza: Bardzo wciągająca karcianka. Niezwykle szybka (poniżej 15 minut na grę). Jestem zdumiony, jak każda karta ma swoje znaczenie, jeśli zostanie zagrana poprawnie i we właściwym czasie :)
Oceny gracza: Gra, która pozwala ci wcielić się w swoje role i przeżyć prawdziwe historie swojego imperium. Gra jest reprezentowana przez przypadek i nie jest go dużo. Ale to należy do tego typu gier. Nie gra się w takie gry, aby "wygrać", ale aby grać :)
Oceny gracza: Jeszcze w czasach, gdy nowoczesne gry planszowe nie były dostępne graliśmy w to dzień i noc :) Ale faktem jest, że nawet wtedy było o co się złościć... strategia minimalna, a jak się nie rozbiło, to się po prostu spaliło jak papier :)
Oceny gracza: To nie przypadek, że ta gra jest legendarna! Nie ma chyba lepszej gry dla początkujących graczy, którzy już teraz pragną czegoś więcej niż Catan. Gra ma doskonale dopracowaną mechanikę i nieskończoną ilość komponentów, więc nie tylko wszystko składa się szybko i łatwo, ale także czujesz, że jesteś częścią czegoś większego, czegoś naprawdę genialnie stworzonego. Mimo to gra nie zajmuje dużo czasu i bawi cię na każdym kroku. Co więcej, nawet dla bardziej myślących graczy, nie trwa tak długo, by inni się nudzili. Można wojować, ale nie trzeba, wszystko zależy od grupy, z którą się gra. Projekt komponentów i grafiki to prawdziwa gratka. Scythe to miłość od pierwszego wejrzenia!
Oceny gracza: Praktycznie obowiązkowa pozycja dla każdego, kto kocha Scythe. Jedyny powód dla którego nie było tego w oryginalnej grze to chyba tylko koszt :)
Oceny gracza: Nie grałem w Star Realms, ale to jest bardzo chwytliwe. Koncepcje są jasne i dość oczywiste. Gracz bardzo szybko wciąga się w rozgrywkę i zaczyna się klasyczne budowanie talii! Który uwielbiam, a ten jest jednym z najfajniejszych. Plus, doceniam małe pudełko, krótki czas gry, nawet w 4 osoby. Z rozszerzeniem, które RexHry wypuściło prosto z pudełka, to chyba must have. :)
Oceny gracza: Szybka, psotna, zabawna gra deckbuildingowa dla 2 osób, która zajmuje 45 minut. Ta gra jest świetna! Zwłaszcza możliwość zniszczenia oferowanych kart przez przeciwnika, zanim je kupi, jest całkiem odświeżającym pomysłem!
Oceny gracza: Bardzo prosta, ale odpowiednio zabawna i złośliwa gra imprezowa. Niewiele gier z 1982 roku pewnie trzyma się dzisiaj. Wyspa jest jednak w pełni na plus. Strona produkcyjna jest świetna! Grę tłumaczy się w kilka minut, a gra w 3/4 godziny... czego chcieć więcej, gdy chce się odpocząć od bardziej skomplikowanych tytułów i miło spędzić czas :)
Oceny gracza: Prawdopodobnie najlepsza rodzinna gra planszowa, którą posiadam. Łatwe zasady, które każdy od razu rozumie, a gra nie jest konfrontacyjna(chyba, że się nie chce). Jednocześnie oferuje wiele sposobów na osiągnięcie zwycięstwa, więc każdy ma coś do zrobienia. Ja co prawda lubię gry konfliktowe, zniszczenia czy blef, ale jak idę grać z rodziną, to wolę nie :))
Oceny gracza: Byłem sceptyczny. Jak wyścigi stołowe mogą działać, jak gra planszowa... jak to w ogóle może być zabawne... No cóż, po pierwszej rozgrywce zrozumiałam, że to może działać, po drugiej, że naprawdę może być fajna zabawa :)) Ale trzeba wziąć pod uwagę, że to gra rodzinna i element przypadku jest w niej obecny. Chodzi mi o to, że jeśli nie potrafisz cieszyć się z lżejszego tytułu, który nie jest po to, by gotować Ci mózg, ale po to, by Cię bawić... to pewnie nawet nie próbuj... chociaż... może Ci się uda i może będziesz mile zaskoczony, tak jak ja. Ta gra jest doskonale skrojona i w swojej kategorii naprawdę świetna! Co więcej, co NAPRAWDĘ doceniam, to fakt, że można w nią w pełni grać zarówno w dwóch graczy (gdy dodamy do gry doskonale i bezproblemowo działającą "sztuczną inteligencję"), jak i w sześciu, a czas rozgrywki nadal wynosi około godziny.... Blast
Oceny gracza: Perfect, zagraliśmy na razie tylko kilka scenariuszy, więc nie wiem jak będzie z replayability, ale jak na razie wydaje się być zupełnie bezproblemowy. I daje mnóstwo frajdy. Zasady proste, ale oferują niezliczoną ilość sposobów na rozegranie sprawy, a same kostki mają niewielkie znaczenie w ogólnym kontekście wszystkich innych mechanizmów gry, a raczej przy odpowiedniej strategii można sporo popchnąć szczęścia. W końcu jakiś element przypadku też ma sens w grze wojennej. Polecam.
Oceny gracza: Lubię składane gry karciane. Zwłaszcza jeśli są bardzo interaktywne i mogą być podstępne. Lumpark jest pod tym względem jedną z najlepszych gier na rynku! Mimo, że gra potrafi być bardzo zła, to rzadko kiedy doświadcza się uczucia beznadziei, bo praktycznie w każdej chwili ma się możliwość odpowiedniego odwetu, więc jest to bardziej wzajemne szturchanie. I to mi się bardzo podoba!
Oceny gracza: Jak na prostą grę karcianą, szalenie długi setup ikonografii pozwala na dość szeroką interpretację, co nie do końca pomaga w płynności gry. Gra również, jak na małą grę karcianą, ma dość duże zapotrzebowanie na miejsce. Ale to jak na razie świeża recenzja po pierwszej rozgrywce.
Oceny gracza: To zajmie więcej czasu! Zasadniczo gra nie jest skomplikowana i zapewnia kilka przyjemnych momentów rozgrywki. Ale jest kilka małych zasad, które są trudniejsze do zapamiętania i są kluczowe! Dodatkowo, nieznajomość kart i ich efektów bardzo ogranicza to, co i jak grasz... zwłaszcza przez fakt, że każda karta ma górny i dolny efekt dla bitew... w pierwszych grach nie możesz pomyśleć, kiedy warto zagrać co i co poświęcić. Ale gra jest zdecydowanie warta poznania!
Oceny gracza: Bardzo fajna gra, łącząca moje ulubione komponenty gier (deck building i worker placement) z chwytliwym tematem i pięknie wykonana. Jako pewien mankament widzę, że naprawdę kluczowe jest to, jak zdobędziesz pierwszą lub drugą rundę. Ponieważ ta gra polega na byciu pierwszym wszędzie i tworzeniu zbiegu "silnika" dla rzeczy, które nadejdą. Jeśli nie zagrasz tego na numer jeden, to wygrana jest bardzo trudna do niemożliwej - zwłaszcza jeśli grasz z graczami, którzy nie dadzą Ci nic za darmo :)
The Nightmare Before Christmas: Take Over the Holidays!
dodano: 28.9.2023
Sneferu: Builders of the Pyramids
dodano: 28.9.2023