Oceny gracza: Euro starszego kroju. Proste zasady, mnóstwo interakcji jak na dzisiejsze czasy. Czas gry około 40 minut w trójkę spycha Carolus Magnus niemal do kategorii filler.Zdecydowanie ponadprzeciętna gra z czasów, gdy wszystkie Euro wyglądały tak samo, wyblakłe kartonowe elementy w kolorze wyblakłego papieru gazetowego i drewniane kostki. Nie dajcie się jednak zniechęcić ani wyglądem, ani abstrakcyjnością i spróbujcie gry, w której będziecie przerzucać i podrzucać, a zamiast planować swoje kolejne siedemnaście ruchów, będziecie uważnie obserwować przeciwników i reagować na ich zagrania.
Oceny gracza: Niesamowita gra rodzinna, prosta, ale bardzo sprytna mechanika, oparta na draftowaniu kart. Na pierwszy rzut oka nie ma nic do rozgryzienia, na drugi rzut oka coś zaczyna nabierać kształtu, a potem zastanawiasz się, jaką kartę wziąć, aby pasowała do twojego ogrodu kwiatowego, wysyłając wróżkę tam, gdzie chcesz. Małe pudełko to kolejny plus. Zdecydowanie pozytywne zaskoczenie, plasuje się w czołówce w swojej randze (lekka, rodzinna gra). Proste zasady w kontekście poprzedniego punktu niespodziewana głębia oryginalne połączenie mechanik pięknie wygląda - Nie jestem pewien co do regrywalności.
Oceny gracza: Fajna gra imprezowa, każdy gracz dostaje kartę ze słowem wybranym przez gospodarza, jeden gracz (fałszywy artysta) dostaje kartę pustą lub z krzyżykiem. Następnie gracze na zmianę losują wspólnie dany wyraz. Po kolei każdy z graczy ma prawo dołożyć fragment rysunku jednym pociągnięciem, w tym gracz, który nie wie co rysuje, każdy rysuje po kolei dwie linie. Wtedy gracze nagle zgadują, który z nich jest fałszywym artystą. Jeśli większość graczy nie wybierze prawidłowo, wygrywa fałszywy artysta; jeśli większość określi jego, może on jeszcze wygrać, jeśli odgadnie, co wszyscy razem narysowali. To wszystko. Gra trwa około 10 minut, a czasem kreacje dają dużo radości. Zaletą jest miniaturowy rozmiar, pudełko jest zbliżone wielkością do paczki papierosów, trochę węższe i trochę wyższe, ale objętość oscyluje wokół tych papierosów. Japońskie pochodzenie gry jest tu wyraźnie zauważalne. :)
Oceny gracza: Wartka i przyjemna gra z większym współczynnikiem szansy. Środowisko Android Universe jest dodatkowym atutem.
Oceny gracza: Klasyczna gra aukcyjna w czystej postaci, jeśli lubisz aukcje i chcesz szybkiej gry, która nie jest skomplikowana przez dodatkowe mechaniki, to Magellan jest tym, czego szukasz. Choć jest to gra czysto aukcyjna, to z pewnością nie brakuje jej głębi i opcji taktycznych. Atutem jest również liczba graczy, od 3 do 6. Polecam grę w gronie czterech lub więcej osób, wtedy jest w najlepszym wydaniu.
Tej gry gracz jeszcze nieocenił...
Tej gry gracz jeszcze nieocenił...
Tej gry gracz jeszcze nieocenił...
Tej gry gracz jeszcze nieocenił...
Oceny gracza: Świetna gra do grania z dziećmi, a nie dla dzieci. Bardzo fajna i oryginalna historia, super ilustracje, postacie i ogólna produkcja, wszystko jest doskonałe. Podstawowe zasady są dobrze przemyślane i funkcjonalne. Rzucanie kostek i faktyczne ich toczenie może być uciążliwe, ale w grze istnieją mechanizmy, które pozwalają przynajmniej częściowo to obejść.Pewnym wyzwaniem jest to, że zasady są modyfikowane de facto dla każdej strony w książce, gdzie poszczególne strony tworzą mini-przygody w ramach jednej historii, co nie do końca sprawdza się w przypadku dzieci, dla których ciągłe zmiany zasad są momentami dezorientujące; pewnie nie miałabym nic przeciwko, gdyby zasady były bardziej spójne ze strony na stronę, ale z drugiej strony w ten sposób jest to tematyczne i pasuje do historii.Poza tym ktoś musi odpowiednio przeczytać nowe zasady na następną stronę, żeby nie było błędów i niedopatrzeń, które zakłócają przepływ. Ale to są moje jedyne zarzuty.
Tej gry gracz jeszcze nieocenił...
Tej gry gracz jeszcze nieocenił...
Tej gry gracz jeszcze nieocenił...
Tej gry gracz jeszcze nieocenił...
Tej gry gracz jeszcze nieocenił...
Oceny gracza: Przyjemne budowanie silnika/zarządzanie zasobami. Wyższy współczynnik szans. Wiele dodatkowych modułów, które dobrze integrują się z grą. Wizualnie bardzo ładna, choć niektóre z "luksusowych" komponentów odbywają się kosztem praktyczności.
Oceny gracza: Świetny quickie, król przeszedł na emeryturę i cały pałac walczy o pusty tron. Gracze losują swoich faworytów, od stajennych, przez kamerdynerów, po księżniczki. Każdy z graczy stara się wepchnąć na tron jednego ze swoich faworytów, ale gdy tylko ktoś się do niego zbliży, rozpoczyna się głosowanie i wystarczy jeden głos przeciw, by pretendent został stracony. Kogoś trzeba poświęcić i pewnie nie tylko jednego, najlepiej ulubieńca pozostałych graczy. Trzeba szukać planów w innych planach. Fajna gra dla każdej grupy, nawet niegrającej.
Oceny gracza: Zabawna wariacja na temat gry roll and write. Tutaj zamiast kostek toczysz karty i losujesz nowe domy, płoty i baseny w klasycznej amerykańskiej satelicie z lat 50. Jeden z najbardziej udanych w swojej kategorii. Zaletą jest de facto nieograniczona liczba graczy, wystarczy widzieć odwrócone karty, a liczba graczy nie zwiększa czasu gry.
Oceny gracza: Tematyczna gra kooperacyjna oparta na Władcy Pierścieni. Jeśli dasz się wciągnąć w temat, to jest to bardzo przyjemny romans. Kolejnym plusem jest oprawa graficzna, która jest piękna i dodaje klimatu. Gra zdecydowanie nie jest łatwa i częściej się przegrywa niż wygrywa, ale trudność można łatwo regulować.
Gra jest powtarzalna, nudna i w zasadzie po dwóch rozgrywkach nie ma czym zaskoczyć. Jedynym plusem ...
Barby [6.12.2024]
Cthulhu: Death May Die – Strach przed Nieznanym
dodano: 3.12.2024
Cthulhu: Death May Die
dodano: 2.12.2024
Terrorscape: Dziki Instynkt
dodano: 25.11.2024
Terrorscape
dodano: 21.11.2024
Ankh: Gods of Egypt – Tomb of Wonders
dodano: 19.11.2024
Whispering Woods
dodano: 6.12.2024
Unmatched: The Witcher – Realms Fall
dodano: 6.12.2024
Unmatched: The Witcher – Steel and Silver
dodano: 6.12.2024
Hexcrement
dodano: 6.12.2024
Homestead Hyperjump!
dodano: 6.12.2024