Imię: Petr Vojtěch
Miasto: Liberec (Powiat: Liberec)
Člen klubu: SKLEP
Poziom: Rycerz
Użytkownikiem Trollowych gier: 3102 dni
Ostatnio wlogowany: dzisiaj
Dalsze informacje: Recenzuji deskové hry zábavnou formou. Najdete je na https://www.youtube.com/channel/UCA1MY9PoA9cVqSPqEbOWkcA
Najdete mě také v podcastu Problém prvního hráče na www.ProblemPrvnihoHrace.cz
Oceny gracza: Bardzo miła niespodzianka, która łączy w sobie dwie całkiem niezależne mini-gry. Na ilustracjach scenek trzeba szukać symboli i wprowadzać je do plastikowego (główny element gwiazda) urządzenia. Druga część to eliminowanie podejrzanych na podstawie obecności lub braku akcesoriów i innych podobieństw. Działa to przyjemnie, wartko i można to wciągnąć jako wypełniacz lub miłą grę na zakończenie wieczoru.
Oceny gracza: Niesamowity stosunek jakości do ceny. Duża gra w małym pudełku. Jej siła tkwi w różnych kombinacjach ras. Wszystko działa dobrze, a jeśli chcesz "sci-fi w godzinę, gdzie wszystko będzie", to jest to miejsce, w którym maszerujesz. Z drugiej strony oznacza to, że wiele mechanik wydaje się raczej nie na temat i raczej abstrakcyjnych.
Oceny gracza: Zmienny, pozytywnie ukierunkowany worker-placement, który się wymyka, ale pozwala na fajne combo. Naprawdę bardzo dobra gra. Odejmuję gwiazdkę głównie za grafikę - ilustracje są świetne, ale oprawa graficzna jest nieco zbyt surowa jak na mój gust.
Oceny gracza: Mechanika przechwytywania pracowników jest bardzo dobra.
Oceny gracza: Doskonała gra abstrakcyjna z fajnym tematem i pięknym wykonaniem. Największym minusem jest niepraktyczny licznik punktów, który łatwo można zepsuć rysując stół. I choć na początku nie wydaje się, że tak jest, późniejsze rundy mogą stać się naprawdę konkurencyjne, a jedna zła decyzja może kosztować cię masę punktów ujemnych.
Oceny gracza: Zdecydowanie polecam przedłużenie. Mapy są naprawdę różne i na każdej gra się znacząco inaczej. Przełęcz jest chyba moją ulubioną z nich wszystkich, choć na pierwszy rzut oka bardziej interesowało mnie miasto z "pętlą". Skończyło się na tym, że i my doceniliśmy nowe zdolności.
Oceny gracza: Najlepsze euro. Gra ma świetny system ekonomii, więc ruchy wszystkich innych graczy naprawdę trzymają cię w napięciu. Zasady w zasadzie nie są super skomplikowane, ale układanka jest naprawdę złożona. Setup może być nieco długi (wyłożenie żetonów na planszy). Komponenty są piękne, a gra ma chyba najładniejszą planszę do gry, jaką widziałem.
Oceny gracza: Doskonałe euro, w którym przeciwnicy częściej cieszą się niż denerwują na swojej turze. Setup za każdym razem jest nieco inny, a zasady są niezwykle proste, jednak wiąże się z nimi wiele strategii. Punktacja może być trochę niejasna przez całą grę, ale po kilku grach prawdopodobnie dostaniesz jakiś pomysł. Plus zdecydowanie lepiej nie wiedzieć do końca, że ma się o połowę mniej punktów niż przeciwnik :).
Oceny gracza: Genialna interaktywna karta, którą można zabrać wszędzie. Jeśli jesteś w nastroju do kradzieży i blefowania, to jest to.
Oceny gracza: Doskonale. Pewnie będzie porównywana do Codenames, ale to inna gra. Jest bardziej skomplikowany, bardziej "gamerski". Jakość komponentów również jest rewelacyjna, motyw również pasuje idealnie. Mam nadzieję, że ktoś wyda to po angielsku.
Tej gry gracz jeszcze nieocenił...
Oceny gracza: Absolutnie niesamowita strategia euro, która dokładnie rozumie, jak powinien wyglądać worker-placement i deckbuilding. Każda runda jest również ekscytująca do końca, a nieco abstrakcyjna walka jest nieoczekiwanie ekscytująca. Jako minusy widzę głównie niezbyt ładną grafikę, słabsze komponenty i zacinające się menu kart. Nowicjusze również nie będą zadowoleni z niektórych zasad tematycznych, ale w sumie jest to świetne doświadczenie.
Oceny gracza: Atmosfera jest absolutnie doskonała. Ważne jest to, że Dracula odpowiedzialnie odgrywa swoją rolę. Idealna liczba graczy to 3 lub 5, ale nawet 4 nie ma znaczenia. Dwójka jest w porządku, ale jest bardziej wymagająca i dużo zabiera z atmosfery. Grafika jest fantastyczna, trzeba tylko pomalować figurki, bo inaczej ciągle je mylisz. Walki są zaskakująco zabawne, system walki jest zgrabny i jako Dracula nigdy nie czułem się niepokonany. Wręcz przeciwnie, uciekałem od walk tak szybko, jak tylko mogłem. Z drugiej strony, jako wampir byłem dość niebezpieczny. Bądź jednak przygotowany na dłuższy czas gry - co najmniej 3 godziny.
Oceny gracza: Mam mieszane uczucia. Początek był dość niejasny, głównie dlatego, że po grze spodziewaliśmy się zagadek logicznych i łamigłówek. Ale ich nie ma. Inaczej muszę pochwalić przemyślany dysk deszyfrujący i funkcjonalną talię kart z odpowiedziami.
Oceny gracza: To nie jest symulator życia czy związku. Ale to chyba najbardziej leniwa gra w jaką grałem. Same karty jednak nie wystarczą, trzeba aktywnie zainwestować w historię. Poszczególne wydarzenia bywają nieco chaotyczne i nie zawsze tworzą ciekawy story arc. Ale właśnie to można uzupełnić odgrywaniem ról. W końcu historia nie jest aż tak istotna. Chodzi o ludzi, którzy są w to zaangażowani. Odkrywasz i czujesz siebie nawzajem, co jest zupełnie inne niż znajomość siebie pod koniec gry i wiedza, czego można się po sobie spodziewać. Bohaterowie są zawsze wyjątkowi, więc relacje są za każdym razem inne. Czasami progresja jest słodka i wzruszająca, innym razem ostra aż do nieprzyjemności. Przede wszystkim jednak jest to świetna zabawa. Na przykład przy jednej grze wygenerowaliśmy dwóch kompletnych debili, co doprowadziło do sytuacji, w których płakaliśmy ze śmiechu. Do tego fajnie jest grać z przyjaciółmi i partnerem. P.S. Można w to grać bez odgrywania roli i tylko wybierać symbole, ale to tak jakby grać w Arkham/Eldritch i tylko turlać kostki bez narracji. Sam to zepsujesz.
Oceny gracza: Byłem zaskoczony tym, jak bardzo przypomina Karak. Jest bardzo losowa i przestarzała pod względem mechaniki. Miło zobaczyć jak gry przygodowe poszły do przodu. Z drugiej strony nie powiem, że nie jest fajnie :).
Oceny gracza: Po prostu, jest to gra idealna i prawdopodobnie najlepsze doświadczenie z Arkham. Gra nadal generuje chaos, ale jest o wiele bardziej narracyjna, decyzje są bardziej ważkie i jest w niej o wiele więcej elementu RPG. Pierwsza piątka bohaterów jest ciekawa i każdy ze śledczych gra wyraźnie inaczej. I nawet Roland, który wydawał się prosty i nieciekawy, zaskakuje i jest kimś znacznie więcej niż tylko pogromcą potworów. Podoba mi się koncepcja LCG i na pewno będę zbierał przynajmniej pierwszy cykl. Problem w tym, że na pierwszy rzut oka ta gra jest już czarną dziurą na pieniądze. Sam fakt, że trzeba kupić dwa core sety, żeby zrobić porządny deckbuilding jest do bani. Pudełko jest też niepraktycznie małe, więc pewnie i tak po jakimś czasie się go pozbędziesz. Stosunek ceny do ilości nie będzie tu zbyt satysfakcjonujący, ale jakość na razie wystarczająco to równoważy. Jednocześnie jest to najładniejsza gra w tym uniwersum od FFG, nawet jeśli wiele ilustracji jest powtarzalnych. Projekt kart jest bardzo dobry.
Oceny gracza: Jak na razie zagrałem w dwa pierwsze rozdziały zawarte w tym rozszerzeniu. Budują się na sobie naprawdę dobrze i podoba mi się możliwość zamiany ich kolejności, aby zmienić ich progresję. Obie są ciekawe, uniwersytet wydał mi się nieco trudniejszy. Ja wybieram się po pierwszy pakiet mythosów i mam nadzieję, że wkrótce przedrukują pozostałe.
Oceny gracza: Doskonałe przełożenie gatunku "auto-chess" na formę gry planszowej. Twoim celem jest zebranie jak najlepszej drużyny, która będzie rywalizować kolejno w kilku bitwach o flagę. Jest szybko, zabawnie i świetnie sprawdza się w gronie do ośmiu graczy. Czyli jak dla mnie świetny trening deck-buildingowy. Podczas samej walki masz mniejszą kontrolę, co jest tylko jej częścią i często tworzy humorystyczne sytuacje. Więc tak, istnieje pewna ilość losowości, ale ponieważ grasz przez 7 rund, najlepsza talia zwykle faktycznie wygra w końcu.
Oceny gracza: Inteligentna, szybka i niezwykle interaktywna gra dla dwóch graczy. Swoimi działaniami nadajesz tempo grze i nieustannie musisz się domyślać, co robi Twój przeciwnik. Możesz łatwo przejść do niego za pomocą swoich ruchów. To jest naprawdę dobre!
Oceny gracza: Zwinne ruchy, piękne przetwarzanie i proste zasady. Cascadia to niemal idealna gra rodzinna. Dla mnie zdecydowanie największa niespodzianka tego roku.
Oceny gracza: Świeża szybka gra z minimalnymi zasadami, ale mnóstwem opcji i zabawą. Interakcja przybiera formę wspaniałej aukcji.
Oceny gracza: Bardzo miłe zaskoczenie. Ciekawy temat uzupełniony o tematyczne ujęcie czasu. Towar jest deficytowy, a kolekcjonerów rachunków nie brakuje. Sama gra jest mocno konfliktowa, komponenty są ładne i ucieszyła mnie wkładka do pudełka. Małym minusem jest czeskie tłumaczenie z błędami w instrukcji, a nawet zauważyłem kilka błędów na kartach do gry.
Oceny gracza: Pełne zaskoczenie i świetna gra. Nie jest to łatwe dla żadnej ze stron - wymyślanie pytań (i możliwie dobrych odpowiedzi) przy próbie zdemaskowania szpiega i nie zdradzania scenerii może być z początku bólem głowy, agent po wyciągnięciu karty nieźle się spoci... a zwłaszcza podczas Q&A. Ale gdy uda się przekonać innych, to jest to wspaniałe uczucie. W końcu to świetna i dość inteligentna zabawa imprezowa, z burzliwą debatą po każdej grze. Gramy przez 8 minut i nie zdobywamy punktów.
Oceny gracza: Jest stresująca, zabawna i dobra. Ale gdybym miał wybrać "tę" grę zręcznościową, to chętniej sięgnąłbym po Junk Art, choć Meeple Circus jest bardziej tematyczny.
Oceny gracza: Co należy ocenić? Mysterium to absolutny pewniak, który działa zawsze i z każdym.
Oceny gracza: Doskonała gra rodzinna z pięknym przetwarzaniem. Miejscami nieco losowa, ale nie ma to znaczenia dla jej rodzinnego charakteru. Z drugiej strony może być zbyt skomplikowana dla początkujących rodzin.
Oceny gracza: Lepsze niż On the Wings. Zniknęła losowość, zniknęło zbieranie jajek pod koniec gry. Gra jest bardziej nastawiona na gracza, ale też niespodziewanie przystępna. Bardziej przystępna niż oryginalne On Wings. Ilustracje smoków są świetne, ale grafika gry jest okrojona, przez co gra wygląda znacznie gorzej niż oryginalne Birds.
Oceny gracza: Patchwork to nie jest... zasady są nieco bardziej skomplikowane, a jednak gra jest mniej ciekawa strategicznie. Z drugiej strony jest ciekawszy wizualnie i można w nim grać w foursomach. Dodatkowo strasznie bawi dziewczynę, co jest miłym plusem.
Oceny gracza: Bardzo zabawna i szybka gra pełna intryg. Jest bardzo konfliktowa i interaktywna. Zastanów się, czy taka gra jest odpowiednia dla Twojej grupy. Jeśli tak, to Blood Throne jest naprawdę dobrą grą.
Oceny gracza: Zajebista gra kooperacyjna w czasie rzeczywistym z atrakcyjnego środowiska. Zasady nie są do końca kuloodporne, a w podstawowym pudełku brakuje zmienności.
Oceny gracza: Bardzo fajny rodzinny deck-building. Ładne wykonanie, ilustracje i bardzo proste zasady. Podoba mi się również zmienna mapa.
Oceny gracza: Przezabawny deckbuilding z elementami rogue-like. Szkoda, że słabo napisane i posadzone zasady.
Oceny gracza: Proste zasady i wysoce interaktywne doświadczenie. Jedynym minusem jest duża ilość liczenia po każdej turze.
Oceny gracza: Genialnie pomyślany produkt z wieloma innowacjami. Rozgrywka jest zauważalnie słabsza. Ciekawie robi się w momencie, gdy masz dużo kart i budujesz dobrego bohatera z możliwą do wykorzystania i zmienną bronią. To jednak za większą inwestycję. EDIT: aplikacja jak na razie jest w opłakanym stanie.
Oceny gracza: Fantastyczna oprawa wizualna, ciekawe postacie i za każdym razem inne doświadczenie. Jednak od czasu do czasu natkniesz się na niejednoznaczność przepisów. Wiele zależy od wybranej kombinacji bohaterów, a gra robi się ciekawa w momencie, gdy obaj gracze dobrze znają wszystkich bohaterów.
Oceny gracza: Nie wywraca nowej Cywilizacji do góry nogami, ale dodaje kilka znaczących ulepszeń, bez których nie zagrałbym w nią.
Oceny gracza: To dobra wersja Simili. Ilustracje są wyraźnie słabsze w porównaniu do wersji historycznej, ale nadrabia to tematyką. Podoba mi się nowy, uproszczony sposób nauki gry. Z drugiej strony żałuję, że jest to licencja czysto filmowa, co odbija się nie tylko na postaciach, ale i ich opisach.
Oceny gracza: Najlepsza wersja Small World, jaką można dostać. Zawiera wybór najlepszych rozszerzeń, ma piękne ilustracje, a motyw Warcrafta naprawdę tu pasuje. Modułowa mapa wysp to świetna innowacja, a jeśli chcesz rodzinnej gry wojennej, nie ma się nad czym zastanawiać.
Oceny gracza: Miła gra wytchnieniowa o krótkim czasie rozgrywki. Tryb solo również był dobry.
Oceny gracza: Nie ma tu zbyt wiele do roboty. To absolutna gratka, oferująca ekscytujące pokusy losu, dużą regrywalność i zmienność, a co najważniejsze, jednoczesne losowania z torby, które zapewniają brak przestojów.
Oceny gracza: Pozycja obowiązkowa dla dwojga, w porównaniu do klasycznej wersji rozszerzenie dodaje presji czasu i napięcia. Wcale nie jest łatwo i to jest dobra rzecz!
Oceny gracza: Duża, piękna i gęsta strategia, w której zawsze masz tylko 4 opcje progresji, ale ciągle musisz myśleć o przyszłych ruchach, a zwłaszcza o zasobach. Wszystkie typowe elementy cywilizacji są tutaj wyabstrahowane (walka, budowanie miast, technologia...), co uważam za duży plus. Gra się nie wlecze i przyjemnie płynie do przodu. Za główne wady uważam bardzo losowe zarządzanie kartami gobelinów, gdzie szczęśliwa tura może oznaczać wiele "darmowych" punktów. Niektóre działania na wadze nie są wtedy satysfakcjonujące, nie można ich pominąć, a płacenie pełnej kwoty po prostu nie jest w porządku. Niemniej jednak, zawsze z przyjemnością gram w tę grę i zdecydowanie polecam ją każdemu.
Oceny gracza: Solidne rozszerzenie. Dodatkowa formuła jest mile widziana, a dwie nowe mapy są dobre. Podobnie jak kilka kart ulepszeń z nowym symbolem. Jeśli lubisz Heat, kup to.
Oceny gracza: Jedyne (jak dotąd) niegrywalne rozszerzenie w pojedynkę. Ale zdecydowanie warto. Bruce nie ma pomocnika (nie potrzebuje go). Jego specjalnością są dodatkowe akcje, które wydłużają tury. Jako bonus, ma ruch na koniec rundy, który jest niezwykle potężny przeciwko wojownikom walczącym tylko wręcz. Ponadto ma prawdopodobnie najbardziej unikalne karty ze wszystkich i jedne z najlepszych ilustracji w całej serii.
Oceny gracza: Główną gwiazdą są tu raptory, ale Muldoon to też nie byle co. Jego miny mogą naprawdę namieszać przeciwnikowi, a ruch jest kluczowy. Wspomnę też o świetnej mapie, która bardzo ogranicza ruchy i wygląda inaczej niż wszystkie poprzednie. W połączeniu z użyciem min, nawigacja jest prawdziwą łamigłówką dla przeciwników Muldoona.
Oceny gracza: Przyjemny zestaw startowy, który nie zawiera żadnych szczególnie uderzających pomysłów, ale dodaje wiele do gry. Ilustracje i wykonanie są klasycznie na najwyższym poziomie.
Oceny gracza: Przyzwoita gra przygodowa. Plusem jest piękne przetwarzanie i zabawny świat. Gra rozkwita wraz z rozszerzeniami, podstawka jest nieco płaska. Plusem są też przystępne zasady. Taki trochę Talisman na współczesne czasy.
Oceny gracza: Piękne wykonanie, ale mało przejrzyste, co jest trochę minusem w grze z przytłaczającą rozgrywką. Bardzo psuje endgame niezbalansowaną liczbą ruchów, szczególnie w multiplayerze.
Oceny gracza: Doskonała gra taktyczna, w której niekoniecznie chodzi o wygranie jak największej liczby sztuczek, ale o odgadnięcie swojej ręki. Karty również muszą być umiejętnie zagrywane, co może zająć kilka gier, aby wejść pod skórę.
Oceny gracza: Pozbawiona zasad gra przygodowa z mojego ulubionego świata. Historia jest zaskakująco wierna materiałowi źródłowemu i sprawia wrażenie wiarygodnej, nawet jeśli obok współczesnej fantastyki (jak np. seria Gra o Tron) może wydawać się sucha. I to prawda, że wśród scenariuszy przydałby się cliffhanger tu i tam. Mechanika kart (zamiennik kości, gdzie losowość działa w znacznie mniejszym stopniu) jest fantastyczna, komponenty są naprawdę piękne, a aplikacja sprawia, że rozgrywka jest przyjemna, zrzucając wiele z administracji (wrogowie, fazy cienia itp.). Ta gra jest naprawdę dobrze zrobiona i z niecierpliwością będę czekał na rozszerzenie.
Tej gry gracz jeszcze nieocenił...
Oceny gracza: Absolutnie świetna gra typu flip-and-write z bardzo przystępnymi zasadami, przyzwoitą zmiennością i ładnym designem. Motyw przewodni nie jest w niej zbyt silny, a interakcja między graczami polega na wyścigu w wypełnianiu celów.
Oceny gracza: Jest łatwy, zwinny, taktyczny i daje dużo radości. Modele (zwłaszcza te nowsze) są naprawdę ładne i szczegółowe... może po prostu nie możesz sobie poradzić za bardzo z kartami aktualizacyjnymi. Gra turniejowa może Cię kosztować sporo pieniędzy.
Oceny gracza: Udane euro z naciskiem na mikrozarządzanie. Za największą zaletę uważam świetną obróbkę i przede wszystkim mocny motyw przewodni. Eksploracja wysp i badania działają tu po prostu świetnie. Za najsłabszą część gry uważam deck-building. Karty na szczęście przynoszą punkty zwycięstwa, ale talia nie rotuje zbytnio w grze i nie używa się zbyt wielu kart.
Oceny gracza: Pierwszy wyczyn, który mnie naprawdę zainteresował.
Oceny gracza: Niespodziewanie sprytne przeładowanie blefu. Nie daj się zwieść motywowi, to zdecydowanie nie jest gra dla dzieci.
2-5 godz. 14 , 90 min. Zbieraj surowce, zasiedlaj wyspy, handluj i wynajmuj nomadów, aby na koniec z ...
lekla_ryba [11.9.2024]
DLA KOGO JEST GLOOMHAVEN: Dla graczy, którzy lubią ściśle współpracować, grać i negocjować, taktykow ...
Belgvejen [11.9.2024]
Gloomhaven w wersji, w którą mam nadzieję kiedyś zagrać. Szybszy setup i namacalna historia. Cóż wi ...
Belgvejen [11.9.2024]
W PORÓWNANIU DO GLOOMHAVEN: Bardziej zróżnicowane scenariusze (zdecydowanie czuć, że są mniej gen ...
Belgvejen [11.9.2024]
Kraken
dodano: 10.9.2024
Takenokolor
dodano: 26.8.2024
Nekojima
dodano: 25.8.2024
Carcassonne: Księżniczka i Smok
dodano: 23.8.2024
Hen daleko
dodano: 21.8.2024
Guild of Merchant Explorers, The: The Queen's Special Orders
dodano: 10.9.2024
Commands & Colors: Napoleonics Expansion #5 – Generals, Marshals & Tacticians
dodano: 10.9.2024
Commands & Colors: Napoleonics Expansion #4 – The Prussian Army
dodano: 10.9.2024
Commands & Colors: Napoleonics Expansion #3 – The Austrian Army
dodano: 10.9.2024