Kingdom Rush: Rift in Time

Ilość graczy: 1 - 4
Doradzany wiek: od 10 lat
Czas gry: 90 min
Świat gry: Fantasy
Kategorie gry: kooperacyjna
Język polski: undefined
Wydawnictwa: Lucky Duck Games
REXhry
Autorzy: Helana Hope
Jessey Wright
Sen-Foong Lim
Rok wydania: 2020
Oznajmić : Facebook

Opis gry

Poprawić

Kingdom Rush: Rift in Time to kooperacyjna gra planszowa dla 1-4 graczy, którzy wcielają się w rolę bohaterów broniących królestwa przed potężną czarownicą i jej hordami. Fabuła gry toczy się w 10 scenariuszach zawartych w grze podstawowej, a każdy kolejny scenariusz stanowi coraz trudniejsze wyzwanie. W ramach każdej bitwy/scenariusza gracze budują wieże obronne, tak jak w modelu komputerowym, ale oczywiście mogą też wysłać do walki bohatera, który jest silniejszy od zwykłych żołnierzy.

Bohaterowie

Przygotowanie do gry

Pierwszym krokiem jest przygotowanie zapasu kart wież, których są 4 rodzaje (łucznicy, czarodzieje, artylerzyści i żołnierze), a każdy rodzaj ma 4 poziomy. Wieże stopniowo zwiększają swoją moc i możliwości.

TimemageGracze wybierają również bohatera i biorą jego kartę zdolności, jego miniaturkę oraz żetony obrażeń. Podobnie jak wieże, żetony uszkodzeń są reprezentowane przez elementy "tetris". Kształty służą jako mechanizm zadawania obrażeń hordom przeciwników (patrz poniżej).

Następnie gracze wybierają scenariusz i poziom trudności, z jakimi czują się komfortowo. Poziom trudności obejmuje 5 poziomów: 1-gwiazdkowy, 2-gwiazdkowy, 3-gwiazdkowy, heroiczny i żelazny test. Zgodnie z wybranym poziomem trudności określana jest siła królestwa, a odpowiednia liczba żetonów serc jest umieszczana na planszy gry. Po ich wyczerpaniu gra kończy się klęską królestwa, a tym samym przegraną graczy. Test Żelaza dodaje również specjalny warunek/zasadę opisaną w scenariuszu.

Na koniec gracze układają mapę gry zgodnie z instrukcjami zawartymi w scenariuszu, uwzględniając ważne kwadraty, na które mogą wchodzić nowe hordy, a także wyjście z mapy, do którego hordy posuwają się w trakcie gry i które zmniejsza siłę królestwa, jeśli opuszczą mapę przez nie.

Rozgrywka

Sama gra toczy się w rundach, które składają się z sześciu faz:

  1. Pojawienie się nowych hord: Awers karty pokazuje rozmieszczenie każdego wojownika hordy na planszy 5×5.
  2. Akcje gracza: W tym momencie do gry wkraczają żetony obrażeń "Tetris", które należy skutecznie układać na wierzchu kart hordy, aby trafić maksymalną liczbę wojowników w siatce kart.
  3. GemsPokonanie hordy: Jeśli jakakolwiek karta Hordy zdołała w poprzedniej fazie nałożyć żetony ran na wszystkich swoich wojowników, zostaje zniszczona. W nagrodę gracze otrzymują liczbę kryształów wskazaną na karcie hordy. A jeśli był to ostatni portal (niektóre hordy są portalami) w danym scenariuszu, gracze kończą tę rundę gry i wygrywają na koniec gry.
  4. Ruch hordy: Wszystkie karty hordy na mapie przesuwają się w kierunku wyjścia z mapy, ewentualnie aktywując swoje specjalne właściwości (np. szybszy ruch lub leczenie). Jeśli horda przejdzie przez wyjście z mapy, królestwo zadaje rany zgodnie z liczbą ocalałych wojowników (= wojowników, których nie obejmuje żeton rany na karcie hordy).
  5. Zwracanie kart wieży i bohatera na rękę: gracze zabierają wieże ze swoich placów budowy, a swojego bohatera z powrotem na rękę na następną rundę.
  6. Wydawanie kryształów: Gracze wspólnie ustalają, jak wykorzystać kryształy ze wspólnego zapasu - mogą je wykorzystać do zakupu dodatkowych kart wież, które mogą podzielić między siebie zgodnie z ustaleniami (można kupić tylko wieże poziomu 1 i 2).

Koniec gry

Gra kończy się zwycięstwem bohaterów/graczy, jeśli uda im się wspólnie zniszczyć ostatni portal w scenariuszu (lub scenariusz może modyfikować warunek zwycięstwa).

Z drugiej strony, gra kończy się, gdy gracze stracą ostatni żeton serca (= moc królestwa) lub gdy portal albo boss (specjalne rodzaje kart hordy) przejdzie przez wyjście z mapy.

Privátní: KR-HeroBolin.png

Autor: Zeus

Rozszerzenie dla gry (2)

Kingdom Rush: Rift in Time – Sir Gerald Lightseeker vs. J.T. (2020)

Opis nie został jeszcze zapisany.

dodatek do gry 1 - 4 graczy od lat

Ogólna ocena:oooooooooo(oceniono 0x)

Kingdom Rush: Rift in Time – Spider Goddess (2020)

Opis nie został jeszcze zapisany.

dodatek do gry 1 - 4 graczy od lat

Ogólna ocena:oooooooooo(oceniono 0x)

ToDo: Mini a promo rozšíření (1)

Dalsze nazwy dla tej towarzyskiej gry

  • Kingdom Rush: Trhlina v čase

Nowe gry w katalogu

Distant Suns
Distant Suns

dodano: 30.6.2022


Calavera
Calavera

dodano: 30.6.2022


Jurassic World: Return to Isla Nubar
Jurassic World: Return to Isla Nubar

dodano: 30.6.2022


High Score
High Score

dodano: 29.6.2022


więcej >>

Miejsce dyskusji